İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merkez Atatürk İlkokulu

Okul 1966 yılında Kumluca İlkokul Yaptırma ve Yaşatma ve İlkokul Öğrencilerini Koruma Derneği adına bir dernek kurulur. Bu dernek girişim yaparak Kumluca Belediyesi ve hazineden arsa satın alarak, mahkeme yolu ile tapunun dernek adına tescilini yaptırır. Daha sonra okul yapılması için İl Özel İdare Müdürlüğüne başvurulur.

İl Özel İdare Müdürlüğünün sağlamış bulunduğu ödenek ile okul yapılması 1966 yılı programına alınarak tek katlı ve 5 derslikli bir okul yapımına başlanmıştır. 1967 yılı Mart ayında okul binasının yapımı bitirilerek okul 1967-1968 eğitim öğretim döneminde hizmete başlamıştır.

Okul tamamlandığından 27 Kasım 1970’de dernek tapuyu İl Özel İdaresine devreder. Belgeyi İl Özel İdaresi adına Kaymakam Hayrullah Yıldız, dernek adına Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kenan Falay imzalar.

1975 yılında okulun ihtiyacı karşılayamamasından dolayı kat ilavesi için yeniden girişimlerde bulunulmuş, kat ilavesi programa alınarak 1975 yılı Temmuz ayında 2.kat ilavesi yapımına başlanmış. Şubat 1976 yılında bitirilmiş ve okul 10 derslik haline getirilmiştir.1976 yılının Nisan ayından 1982 yılının Ekim ayına kadar İlçemiz İlköğretim Müdürlüğüde çalışmalarını bu okul binasında sürdürmüştür. 8 yıllık kesintisiz eğitimin başlaması nedeni ile okul İlköğretim okulu olur. Bina yetersizliği nedeni ile ortaokul bölümü bir müddet imam-hatip lisesinde eğitime devam etmiştir.

Bir yıl kadar da ikili öğretim yapılmış sonra düğün salonu yanına yapılan prefabrik okula taşınmıştır. 2009 yılı yazında biten yeni bina ile okul 2009-2010 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır.
Okulun 4564 m2. arsasını Kumluca Belediyesi tahsis etmiştir. Kumluca Belediyesine de 18’nci madde uygulaması ile parça parça hisse sahibi olan vatandaşlar bağışlamıştır.
12 yıllık kesintisiz eğitime geçilmesi ile okul İlkokul ve ortaokul olarak aynı binada eğitim yapmaktadır.

Okul ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ